Údržba Trávníku

Služby

Péče o trávníky v každem ročním období

Sekání trávníku provádí se hlavně pravidelně a s nabroušenou sekačkou

Vertikutace trávníku Vertikutace  neboli vertical cut  Vertikál řez . Prořezání a vyčesání trávníků 2x ročně    

Aerifikace trávníku  neboli provzdušnění trávníku  provádí se většinou na doporučení  odborníka   zhutněná zemina špatný přístup vzduchu ke kořenům trávníku

Hnojení trávníku existuje mnoho druhů  s 

menším nebo větším účinkem. Provádíme pravidelně a měníme druh hnojiva dle období  

Mechy v trávníku – Lépe se přizpůsobit přírodě mechanické a chemické zásahy fungují většinou krátkodobě

Plevel v trávníku Otázka co je to za druh . Druh trávy ,dvouděložná rostlina. Možnosti odstranění je mnoho někdy postřik jindy mechanický zásah.

Údržba na Jaře

Jarní období je velmi důležité pro zdárný start trávníku do nové sezony. Respektování základních pěstitelskchý zásad významně určuje kvalitu trávníku i v dalším období a předchází mnohdy nákladným renovačním opatřením.

Údržba v Létě

pro běžné sekání, ale také při vysoké vlhkosti, velké ploše pozemku nebo při vysoké výšce trávníku doporučujeme sekat klasickou rotační sekačkou. Jsou jednoduché a nenáročné na údržbu.

Údržba na podzim

Vertikutace je jedním z nezbytných úkonů přípravy trávníku na podzimní sezónu a dobré přezimování. Pozor však! Vertikutace nemá nic společného se zásahem do zeminy a do kořenového systému trávníku!

Pro optimální výživu trávníku v podzimním období doporučujeme používat speciální hnojiva, vyvinuta právě jen pro trávník. 

Údržba v Zimě

Trávníky přezimujeme mírně obrostlé. Stařina (tj. odumřelá travní hmota) musí být před nástupem zimy z trávníků odstraněna, jinak hrozí v průběhu zimy silná infekce houbovými chorobami. Při déletrvajících mrazech bez sněhové pokrývky po trávnících nechodíme ani je jinak nezatěžujeme z důvodu silného poškození travních rostlin. Při oblevě rovněž na travní plochu nevstupujeme, neboť hrozí vyšlapání nerovností ve změklé půdě.

Regenerace Trávníku

Je Vaše stávající trávní plocha plná úporného plevele mechu, míst bez zárůstu a nevhodných trávních, hlavně širokolistých druhů? Vrátili jste se z dovolené a Váš trávník se změnil k nepoznání? Nezoufejte, s NOVAPLANT  obnovíte Vaši plochu snadno a rychle. A to bez nutností rytí nebo hloubkové kultivace stávající plochy!

 

V prvních třech týdnech nesmí nově vysetá plocha uschnout a měla by být několikrát denně zavlažována – to je rozhodující pro váš úspěch regenerace trávní plochy! Za 6 týdnů je váš trávník hustý a zatížitelný.

Systém obnovy trávníků Novaplant

  1. Stávající trávník posečte nakrátko. Nejdříve posečte starý trávník na co nejnižší polohu. Na vaší sekačce nastavte nejnižší možnou polohu.
  2. Poté je na řadě Vertikutace. A to několikrát v podélném i příčném směru – čím pečlivěji – tím lépe. Jen tak bude mít nové osivo dostatek kontaktu s půdou a může tak vytvořit zapojenou trávní plochu.
  3. Výsev osiva a aplikace hnojiva. Se sypacími vozíky aplikujete osivo i hnojivo naprosto exaktně.
  4. Naneste ochrannou vrstvu. K ochraně osiva naneste opatrně, například hráběmi, malou vrstvu trávního substrátu na vysetou plochu (0,5 cm). Tip: je li substrát světlý, je nejvyšší čas pro závlahu.
  5. Nyní už jen zavlažovat